Skocz do treści

info.e-dziecko.eu

Wąski ekran Szeroki ekran Zwiększ rozmiar tekstu Zmniejsz rozmiar tekstu Domy¶lny rozmiar tekstu   
Rehabilitacja Medyczna Health Centre - Trzciana pow. Rzeszów woj. podkarpackie - Kriokomora, Algonix
Skocz do treści

Ulubione strony

 
 
Horoskop dla Dzieci Drukuj Email
Oceny: / 181
KiepskiŚwietny 
Spis treści
Horoskop dla Dzieci
Strona 2
Strona 3
Strona 4
Strona 5
Strona 6
Strona 7
Strona 8
Strona 9
Strona 10
Strona 11
Strona 12

BLIŹNIĘTA 21.05 - 21.06 (żywioł powietrza)

BLIŹNIĘTA 21.05 - 21.06 (żywioł powietrza)

Cechy
Bystry umysł i zdolność komunikacji powodują, że życie Bliźniąt obraca się wokół myśli, idei i sposobu wyrażania. W pierwszych latach życia potrzebują mnóstwo bodźców, żeby rozwinąć i ćwiczyć wrodzoną bystrość umysłu. Nieustannie zadaje pytania i gromadzi wiedzę, którą następnie musi przekazać innym. Bliźnięta posiadają umiejętność zajmowania się kilkoma sprawami równocześnie. W dzieciństwie może okazywać niepokój, który przejawia się szybkim znudzeniem określoną czynnością. Zbytnie różnicowanie zajęć może prowadzić do nieumiejętności koncentracji, ale może prowadzić do powstawania nowych idei. Bliźnięta lubią towarzystwo i już w dzieciństwie mają kalendarz pełen spotkań i zajęć. Nie mogą znieść samotności. Rzadko dziecko spod Bliźniąt jest nieśmiałe i brak mu wiary w siebie, co pomaga w zawieraniu nowych znajomości.
Mimo iż promieniują bystrością i mądrością, zwykle zachowują znaczną naiwność.

Chłopiec spod Bliźniąt zachwyca rodziców swoją błyskotliwością i mądrością, jednak wystawi na próbę ich cierpliwość swoim bujaniem w obłokach. Ma wielką zdolność wysławiania się i wychwytywania wszystkiego co dzieje się wokół niego. Jest urodzonym naśladowcą i lubi się bawić, doskonale potrafi zabawiać swoim dowcipem. Ma bardzo różne zainteresowania, jednak trudno mu wytrwać przy jednej rzeczy. Kiedy zaczyna się wiercić to nieomylny znak, że ogarnia go nuda.

Dziewczynki spod znaku Bliźniąt czarują szerokim repertuarem historyjek i powiedzonek, są niestrudzonymi zbieraczami wszelkich informacji. Ich ciekawość świata nie ma granic.
Bliźniak jest dzieckiem zmiennym. Lubi gry ćwiczące umysł, ale także wszystkie formy ruchu. Dziewczynka odznacza się wyjątkową zwinnością umysłu i ciała, a także niezwykłym zmysłem koordynacji. Jeśli nie ma nad czym myśleć, czuje się wygłodniała. Należy dostarczać jej mnóstwo materiału do myślenia.

Bliźnięta w szkole

Bliźnięta lubią się uczyć, niestety źle reagują na formalne metody nauczania, prześlizgują się nad tematem, nie uważają. Trudno jest im się skupić nad jednej sprawie, ponieważ ich umysł wybiega do czegoś znacznie ciekawsze niż zajęcia szkolne. Dziecko to z tak niezwykłą łatwością kojarzy słowa, że często same nie zdaje sobie sprawy, że jego słowa przeskakują z przedmiotu na przedmiot. Bliźnięta nie przejawiają zbytnich zdolności do jednego przedmiotu, interesują się bowiem zbyt wieloma rzeczami i za bardzo cenią różnorodność. Uwielbiają bardzo różnorodny plan zajęć szkolnych, ponieważ potrzebują nieustannych zmian. Rodzice powinni wiedzieć, że łatwość przyswajania wiedzy przez dzieci spod Bliźniąt jest pozorna. Dzieci bowiem lubią się prześlizgiwać, wychwytują kilka przypadkowych informacji, nie koncentrując się jednak na temacie. Odrabianie lekcji i zdawanie egzaminów nie należy do ich najmilszych zajęć. Pomocny w szkole, często podczas odpowiedzi jest fakt, że Bliźnięta zawsze maja wiele do powiedzenia.

Bliźnięta w zabawie
Każde z rodziców dziecka spod znaku Bliźniąt musi sobie uświadomić, że naprawdę ma w domu dwójkę dzieci. A to oznacza pobudzanie dwóch umysłów, zajęcie dwóch par rąk, bo jeśli Bliźniak zaczyna się nudzić to podwójnie biada rodzicom. Dzieci urodzone pod tym znakiem nie lubią zajmować się czymkolwiek w samotności. Szybko się nudzą, nie potrafią wynaleźć sobie innego zajęcia, dlatego wolą być z innymi. Choć są obdarzone zadziwiającą zręcznością i często błyszczą w towarzystwie i we wszystkich sportach, to jednak nie mają silnie rozwiniętego poczucia współzawodnictwa. Trochę brak im cierpliwości, ale lubią zajęcia twórcze, które nie zajmują zbyt wiele czasu. Bo przecież naprawdę liczą się tylko ruch, sprawność, zręczność. Uwielbiają rozrywki umysłowe, gry, które pozwalają przechytrzyć przeciwnika lub wymagają szczególnej uwagi i bystrości. Wszelkie formy komunikacji są im bliskie. 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »