Skocz do treści

info.e-dziecko.eu

Wąski ekran Szeroki ekran Zwiększ rozmiar tekstu Zmniejsz rozmiar tekstu Domy¶lny rozmiar tekstu   
Hurtownia Motoryzacyjna BODO-MOT, Trzciana - Rzeszów, woj. podkarpackie
 Strona główna
Skocz do treści

Ulubione strony

 
 

Logowanie


Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!

Nowe pliki

 Ćwiczenie dla Dzieci - Znajdź 3 różnice (Św. Mikołaj)
 Krzyżówka dla Dzieci - Pory roku? (zima)
 Krzyżówka dla Dzieci - Pory roku? (lato)
 Ćwiczenia dla Dzieci - Znajdź słowa (Największe rzeki w Polsce)
 Ćwiczenia dla Dzieci - Znajdź wyrazy (Największe miasta w Polsce)

Top pliki

 Testy dla dzieci - cyferki od 1 do 10
 Ćwiczenia dla Dzieci - Odgadnij hasło (kurczątka)
 Uzupełnianki dla Dzieci - Kubuś Puchatek i Przyjaciele
 Labirynty dla Dzieci
 Memo - układanki dla Dzieci

Nowe strony

1. Wiersze Dla Dzieci
    Kategoria:Programy, gry i zabawy dla dzieci
2. Kolorowanki , Puzle, Połącz kropki
    Kategoria:kolorowanki
3. Rudawcowa dzieciom
    Kategoria:bajki i wiersze dla dzieci
4. Park Rozrywki Dinolandia w Inwałdzie
    Kategoria:Atrakcje turystyczne dla dzieci
5. Plac Zabaw dla Dzieci
    Kategoria:Atrakcje turystyczne dla dzieci
Poradnik dla Rodziców Drukuj Email
Oceny: / 17
KiepskiŚwietny 

Strona "Poradnik dla Rodziców" http://reedukacja.strefa.pl jest adresowana do rodziców dzieci z trudnościami w czytaniu i pisaniu, zainteresowanych problematyką trudności w uczeniu się i pomocą własnemu dziecku. Zdaję sobie sprawę jak bardzo zapracowani są w tej chwili rodzice, jak mało czasu mają dla własnego dziecka. Dlatego ograniczyłam do minimum teorię.
Nabycie umiejętności czytania i pisania w czasie pierwszych lat nauki w szkole jest podstawą zdobywania wiedzy na kolejnych etapach kształcenia, sprzyja rozwojowi intelektualnemu i emocjonalnemu dziecka.

Niestety, nie wszyscy uczniowie o prawidłowym rozwoju umysłowym mimo wielu starań własnych oraz pomocy nauczycieli są w stanie opanować podstawowe umiejętności szkolne. Przyczyny tego zjawiska są bardzo złożone. Często okazuje się, że są one skutkiem fragmentarycznych opóźnień w rozwoju funkcji poznawczych, których sprawność jest konieczna do opanowania czytania i pisania.Zaburzenia te mogą dotyczyć funkcji:

  • analizy i syntezy wzrokowej
  • analizy i syntezy słuchowej
  • orientacji przestrzennej
  • lateralizacji ( przewagi stronnej ciała)
  • motoryki

Tylko wczesne zorientowanie się w przyczynach trudności dziecka i udzielenie mu właściwej pomocy może zapobiec narastającym niepowodzeniom szkolnym. Władze oświatowe coraz częściej dostrzegają problemy dzieci i podejmują wysiłki na rzecz organizowania zajęć dodatkowych na terenie szkoły lub poradni psychologiczno - pedagogicznych. Niestety jest to pomoc niewystarczająca. Dzieci z problemami jest coraz więcej, zajęcia nie mogą odbywać się tak często jak powinny. Dlatego tak ważne jest, aby do pomocy włączyli się również rodzice. Jeżeli dziecko ma trudności w pisaniu i w czytaniu rodzice powinni jak najszybciej skorzystać z pomocy specjalisty. Najważniejszą sprawą jest skierowanie dziecka na badanie do poradni psychologiczno-pedagogicznej. Dopiero po zbadaniu dziecka przez psychologa będzie wiadomo, które funkcje poznawcze są zaburzone. Na podstawie opinii psychologa i zawartych w niej wskazówek do pracy z dzieckiem można podjąć odpowiednie działania. Znajomość przyczyn niepowodzeń szkolnych swojego dziecka, wiedza, jak zapewnić mu właściwą pomoc może wpłynąć na zmniejszenie trudności, a tym samym nie dopuści do powstania reakcji nerwicowych lub innych zaburzeń zachowania u dziecka.
Na stronie zamieściłam informacje o poszczególnych rodzajach zaburzeń funkcji poznawczych, przykłady ćwiczeń możliwe do przeprowadzenia przez rodzica w domu. Nie zabrakło też opisu programów multimedialnych przeznaczonych dla najmłodszych. Mam nadzieję, że wskazówki i ćwiczenia zawarte na stronie pomogą rodzicom zrozumieć problemy własnych dzieci i przyczynią się do ich pokonania.
Jest też sporo gier dydaktycznych. Są wśród nich gry typu memory, puzzle, labirynty. W trakcie zabawy dziecko rozwija myślenie logiczne, koncentrację uwagi, wyobraźnię przestrzenną. Na stronie jest też dział "Zabawa". Skoro w szkole uczeń ma przerwę i czas na zabawę to i u mnie znajdzie coś miłego. Wybrałam jednak gry, które zmuszają do myślenia. Nie zabrakło na stronie ciekawostek, po prostu lubię takie rzeczy. Mam nadzieję, że i państwo znajdą coś dla siebie.

Zapraszam.

mgr Magdalena Orłowska

http://reedukacja.strefa.pl


{sidebar id=1}
 
« poprzedni artykuł