Skocz do treści

info.e-dziecko.eu

Wąski ekran Szeroki ekran Zwiększ rozmiar tekstu Zmniejsz rozmiar tekstu Domy¶lny rozmiar tekstu   
Usługi Koparko-Ładowarką, A. Sawka - Bratkowice, gm. Świlcza, pow. Rzeszów, woj. podkarpackie
 Strona główna arrow Edukacja i wychowanie arrow Wychowanie dzieci arrow Bałtów - Bałtowski Park Jurajski i inne atrakcje turystyczne
Skocz do treści

Ulubione strony

 
 
Bałtów - Bałtowski Park Jurajski i inne atrakcje turystyczne Drukuj Email
Oceny: / 86
KiepskiŚwietny 

Bałtowski Park Jurajski - wjazd na teren Parku

Bałtów – to wieś w Polsce, położona w województwie świętokrzyskim, nieopodal Ostrowca Świętokrzyskiego.

Największą atrakcją turystyczną miejscowości jest Bałtowski Park Jurajski, założony w 2004, po odkryciu w Bałtowie skamieniałych tropów dinozaurów.
Park, w którym można obejrzeć m.in. makiety dinozaurów w naturalnych wymiarach. Ścieżki spacerowe podzielone są na odcinki, które reprezentują kolejne epoki geologiczne Ziemi, od kambru, do momentu pojawienia się człowieka w neolicie.

Bałtowski Park Jurajski - makieta największego dinozauraNa terenie parku znajduje się kilkadziesiąt modeli dinozaurów (największy z nich to mierzący około 26 metrów długości diplodok), z okresu triasu, jury i kredy.

W parku znajdziemy również muzeum, w którym wystawione są skamieniałości z okresu jurajskiego, w tym między innymi tropy dinozaurów, znalezione w innych miejscowościach regionu świętokrzyskiego.

Bałtowski Park Jurajski - plac zabaw dla dzieci

Dla dzieci na terenie Bałtowskiego Parku Jurajskiego zbudowano doskonały plac zabaw - uwierzcie, że dzieci mogą się tam bawić bez końca!


Nieopodal Bałtowskiego Parku Jurajskiego znajduje się "Kraina Koni" - Ośrodek Jazdy Konnej, usytuowany on jest nad brzegiem rzeki Kamiennej, pośród wzgórz, rozległych łąk i lasów. Malownicze okolice są wymarzonym miejscem do teren "Krainy Koni" - Ośrodka Jazdy Konnejuprawiania aktywnej turystyki przez okrągły rok. Znajdą tu miejsce dla siebie miłośnicy jeździectwa, pieszych i rowerowych wędrówek oraz sportów zimowych.

Do dyspozycji gości jest 30 koni różnych ras. Są to konie czystej krwi arabskiej, małopolskiej, huculskiej oraz kuce. Spokojne i starannie dobrane wierzchowce umożliwiają dobór szerokiej oferty dla osób w różnym wieku i różnym stopniu zaawansowania w jeździectwie.

Na terenie ośrodka znajdują się dwie duże ujeżdżalnie z piaskowym podłożem oraz parkur do nauki skoków. Dla osób pragnących poznać tajniki sztuki jeździeckiej organizowana jest nauka jazdy na lonży i na ujeżdżalni pod okiem doświadczonych instruktorów. Jeźdźcy zawansowani zapraszani są do przemierzania szlaków turystycznych wśród lasów, wapiennych wzgórz i jarów, na wyjazdach terenowych i rajdach.
W sąsiedztwie Ośrodka znajdują się wybiegi dla koni huculskich, żyjących w naturalnych warunkach.
Wyczerpującą ofertę Ośrodka znajdziecie na podanej niżej stronie internetowej.
 

Bałtowski spływ tratwąAtrakcją Bałtowa jest także spływ tratwami rzeką Kamienną. Trasa ma długość około czterech kilometrów, a tratwami kierują flisacy.
Trasa spływu rozpoczyna się u stóp położonego na wzgórzu pałacu książąt Druckich-Lubeckich. Z przystani początkowej "Gierczakówka" wyrusza dwunastoosobowa tratwa w trwający ponad godzinę spływ. Tratwę prowadzi dwóch flisaków, którzy chętnie opowiadają bałtowskie legendy lub grają na akordeonie. Spływ kończy się na przystani "Przy Młynie", niedaleko bramy wejściowej Bałtowskiego Parku Jurajskiego.
Do dyspozycji turystów oddano trzy dwunastoosobowe tratwy.Zachęcamy gorąco do wybrania się z dziećmi do Bałtowa.

Oficjalna strona Bałtowskiego Parku Jurajskiego, gdzie można znaleźć wyczerpujące informacje na temat oferowanych atrakcji turystycznej znajduje się pod adresem: http://baltowskipark.pl .


{sidebar id=1}
 
następny artykuł »