Skocz do treści

info.e-dziecko.eu

Wąski ekran Szeroki ekran Zwiększ rozmiar tekstu Zmniejsz rozmiar tekstu Domy¶lny rozmiar tekstu   
Usługi Koparko-Ładowarką, A. Sawka - Bratkowice, gm. Świlcza, pow. Rzeszów, woj. podkarpackie
 Strona główna
Skocz do treści

Ulubione strony

 
 
Katalog stron dla Dzieci - Atrakcje turystyczne dla dzieci
Linki www
1 Oficjalna strona Bałtowskiego Parku Jurajskiego
Informacja i rezerwacje, galeria dinozaurów, Muzeum Jurajskie, Ośrodek Jazy Konnej Kraina Koni, spływ tratwami po rzece Kamiennej. modele dinozaurów naturalnej wielkości.
3667
2 Zamek w Łańcucie
Strona ukazujaca Muzeum zamkowe w Łańcucie. Historia zamku, zdjęcia oraz ciekawostki. Wirtualne zwiedzanie zamku i parku.
1445
3 Miejski Park i Ogród Zoologiczny w Krakowie
Aktualności, historia, przegląd zwierząt, plan zoo.
1945
4 Miejski Ogród Zoologiczny we Wrocławiu
Wrocławskie ZOO jest najstarszym ogrodem zoologicznym w Polsce. Nasza kolekcja zwierząt nie ma sobie równych w Polsce; jest również jedną z większych w Europie. Obecnie liczy 5014 zwierząt przynależnych do 579 gatunków - wiele z nich to przedstawiciele gatunków zagrożonych i ginących.
954
5 ZOO Safari - Świerkocin
W jedynym w Polsce zoo safari można jeździć autobusem lub samochodem między innymi wśród zebr, antylop, bawołów i strusiów. Można się poczuć jak na prawdziwym safari na afrykańskiej sawannie, mongolskim stepie, bezdrożach Australii lub na terenie Ameryki Południowej. Dzieci mogą też nakarmić oswojone osiołki, świnki i kózki. Zoo safari, Świerkocin 7,1 km na południe od wsi Nowiny Wielkie
3585
6 Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach
Kieleckie muzeum jest największym tego rodzaju obiektem w Polsce. Ma ono około 45 tysiąca eksponatów. Najciekawszym jest najstarsza lalka woskowa z XVIII w., która powstała w Niemczech. Zobaczymy tam także pokoik dla lalek z wyposażeniem, komplety mebelków dla lalek, pięknie zdobione miniatury instrumentów muzycznych oraz kolekcję żołnierzyków cynowych z formami odlewniczymi.
1808
7 Oficjalna strona Western Ranch
Dziki Zachód u stóp Śnieżki składa się z 12 drewnianych budynków wyglądem nawiązujących do starych, westernowych miasteczek. Wśród nich jest saloon, bank, kuźnia, chata traperska i biuro szeryfa z więzieniem. Kilka koni przywiązanych do drewnianych poprzeczek czeka na jeźdźców. Jest też szubienica, a na ścianach domów rozwieszono listy gończe za przestępcami. Drogowskaz informuje, że na Śnieżkę jest stąd 2,5 godziny marszu, a do Colorado - 2,5 tys. mil. Atrakcji jest mnóstwo: można uczestniczyć w napadzie na bank, nauczyć się wypłukiwać złoto z piachu, rzucać lassem, strzelać z łuku, rzucać dzidą do sylwetki bizona, tańczyć do muzyki folk albo spróbować utrzymać się na grzbiecie elektrycznego byka. Westernowe miasteczko, Ścięgny koło Karpacza.
2236
8 Jaskinia Raj koło Kielc
Odkrywcami tej jaskini byli neandertalczycy. Miało to miejsce 40 - 50 tys. lat temu. Naukowcy znaleźli pozostałości ich uczt: kości mamuta, nosorożca włochatego, niedźwiedzia jaskiniowego oraz narzędzia z kamienia i krzemienia. W gablotach można oglądać zrekonstruowanych praludzi oraz pozostałości ich posiłków. Jednak największe wrażenie robią fantastyczne formy naciekowe: słoń, harfa, grzebienie i makarony. Trasa turystyczna jest krótka, bo liczy zaledwie 180 metrów. Warto wziąć ciepłe ubranie, gdyż panuje tam stała temperatura 8 - 9 stopni. Jaskinia Raj, ul. Dobrzaczka, Chęciny
1390
9 RABKOLAND w Rabce
W wesołym miasteczku znajdują się karuzele, kolejka, tor gokartowy, pałac strachów i gabinet luster. Z diabelskiego młyna można podziwiać szeroką panoramę okolicy. Na terenie Rabkolandu działa też jedyne na świecie Muzeum Orderu Uśmiechu. Jest tam opisana historia tego wyjątkowego odznaczenia, przyznawanego od 1968 roku dorosłym przez dzieci. Do tej pory wyróżniono nim 700 osób z 47 krajów.
2184
10 Muzeum Lalek w Pilźnie
Muzeum Lalek posiada dużą kolekcję lalek z całego świata w tym duży zbiór lalek japońskich. Uzupełnieniem ekspozycji lalek są stare nieraz bardzo rzadkie sprzęty kultu religijnego i codziennego użytku. Wyjątkową ofertą muzeum jest możliwość zapoznania się z cyklem wytwarzania lalek drewnianych, tekstylnych, ceramicznych i porcelanowych w pracowni artystycznej wg starych nieraz nawet XIX wiecznych technologii.
1203
11 Akwarium Gdyńskie
Bajecznie kolorowe ryby w ogromnych akwariach, koniki morskie dziwaczne stworzenia żyjące w ciepłych morzach, groźne rekiny, żywa rafa koralowa, majestatycznie poruszający się ogromny żółw zielony - wszystko to można obejrzeć w gdyńskim akwarium. Można też przestudiować mapę dna Bałtyku, obejrzeć kolekcję muszli oraz spreparowane ryby i gąbki z różnych stron świata.
1090
12 Miejski Ogród Zoologiczny w Gdańsku - Oliwie
Gdański ogród zoologiczny należy do największych w kraju. Główną atrakcją dla dzieci jest małe zoo, gdzie zwiedzający mogą karmić i głaskać zwierzęta. Największą popularnością w małym zoo cieszy się lama Dzidek, a najstarszą mieszkanką jest koza Brenda. W mini zoo mieszkają jeszcze świnki wietnamskie, króliki, świnki morskie i kózki karłowate.
871
13 Indianie. Muzeum im. Sat Okha w Wymysłowie k/Tucholi
W niezwykłym Muzeum Indian Północnoamerykańskich można oglądać prawdziwe tomahawki, fajki pokoju i wigwamy. Muzeum nosi imię Sat-Okha, czyli Długiego Pióra - Stanisława Supłatowicza, Indianina urodzonego i wychowanego w pierwotnych puszczach Kanady, byłego żołnierza Armii Krajowej i pisarza.
1490
14 Skansen Sanok, Muzeum Budownictwa Ludowego Sanok
Skansen w Sanoku należy do najpiękniejszych muzeów na wolnym powietrzu w Europie. Skansen Sanok jest największym skansenem w Polsce.
1116
15 Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej
Strona internetowa Muzeum Kultury Ludowej i Parku Etnograficznego w Kolbuszowej. Znajdziecie na niej Państwo informacje o muzeum, nasze wydawnictwa oraz przewodnik po kolbuszowskim skansenie.
1553
16 Palmiarnia poznańska
W Poznaniu znajduje się jedna z największych palmiarni w Europie. Jest to 12 połączonych ze sobą przeszklonych budynków, w których można podziwiać 17 tysięcy egzemplarzy roślin z całego świata. W każdym pawilonie panuje inny mikroklimat. W jednym miejscu można przenieść się z lasu tropikalnego na spaloną słońcem pustynię. Natomiast w obszernym basenie unoszą się na powierzchni wody półtorametrowej średnicy liście wiktorii królewskiej, które mogą utrzymać ciężar małego dziecka. Zachwycają też wysokie palmy oraz oplecione lianami fikusy.
1741
17 Polskie Koleje Linowe sp. z o.o.
Kasprowy Wierch, Gubałówka, Butorowy Wierch, Góra Parkowa w Krynicy, Palenica, Góra Żar - informacje i oferta PKL.
815
18 Arboretum Bolestraszyce
Arboretum Bolestraszyce (rok założenia 1975), to wyodrębniony obszar, na którym uprawiane są drzewa, krzewy i krzewinki dla celów naukowych i hodowlanych, położone jest 7 km na północny-wschód od Przemyśla, należy do cennych zabytków przyrody i kultury Małopolski. W Bolestraszycach jednoczą się historia i czas współczesny. Historyczne założenie obejmuje park i dwór, w którym w połowie XIX w. mieszkał i tworzył znakomity malarz Piotr Michałowski. Arboretum obejmuje także dziewiętnastowieczny fort dawnej Twierdzy Przemyśl. Wiekowe drzewa, pozostałe z dawnych ogrodów zamkowych, stanowią malowniczy akcent wśród nowych nasadzeń, na które składają się gatunki obcego pochodzenia i rodzime drzewa, krzewy oraz rzadkie, zagrożone, ginące i chronione gatunki roślin. Arboretum nawiązuje do starych tradycji małopolskich ogrodów, w szczególności do: Sieniawy Izabeli Czartoryskiej, Zarzecza Magdaleny Morskiej - Dzieduszyckiej, Dubiecka Krasickich, Miżyńca Lubomirskich i Medyki Pawlikowskich ...
1251
19 Kurozwęki koło Połańca (sandomierskie)
Zamek, bizony, mini zoo, plac zabaw dla dzieci.
1678
20 Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa
Informacja o ofercie edukacyjnej Muzeum. Zabawy i quizy. Organizacja urodzin i imienin.
1084
21 www.turysta.net.pl/parki/kadzidlo/
Safari na mazurach. Park zajmuje obszar ok.100ha w Puszczy Piskiej.Dr Andrzej Krzywiński założył park w.celu zachowania wymierających gatunków zwierząt. Zobaczyć tam można m. in. tarpany, daniele, wilki skandynawskie, łosie, jelenie.
1506
22 Wioska Indiańska PONOKA
Wioska Indiańska PONOKA. Puszcza Kozienicka. Zapraszamy dzieci i młodzież szkolną. Oryginalna ekspozycja. Ciekawe opowieści z naszych podróży do Rezerwatów USA.
798
23 Plac Zabaw dla Dzieci
Plac zabaw Inca Play przeniesie wszystkie dzieci w wieku od 1 do 11 roku życia w tajemniczy świat piratów, księżniczek i wiele innych baśniowych postaci. Państwa dzieci będą mogły przejść labirynt przeszkód, do woli pływać pirackim statkiem, kręcić się na diabelskim młynie i skakać na skaczącej wieży jak w wesołym miasteczku.
4584
24 Park Rozrywki Dinolandia w Inwałdzie
Park Rozrywki DINOLANDIA zaprasza do krainy, w której można cofnąć się w czasie i poczuć na sobie dreszcz emocji spowodowany obcowaniem z najbardziej niesamowitymi przedstawicielami świata zwierzęcego. Park powstał w Inwałdzie, miejscowości położonej między Andrychowem, a Wadowicami. W 4 hektarowym ogrodzie zamieszkało już ponad 100 dinozaurów, które wykonane zostały w skali 1:1. Prócz nich w Parku znajduje się 18 profesjonalnych pól do Minigolfa, Ściana Wspinaczkowa, 3 tory do gry w Petanque oraz Park Linowy, ale to tylko niektóre atrakcje Dinolandii. Na dzieci czeka Jaskinia Tajemnic, plac zabaw oraz Plaża ze szkieletem T.rexa. Jako jedyny w kraju tego rodzaju Park, Dinolandia jest oświetlona, co pozwala przedłużyć godziny otwarcia i korzystać ze wszystkich atrakcji także po zmroku. W Parku znajduje się restauracja i kilka dodatkowych punktów, w których można kupić drobne przekąski i napoje. Zapraszamy!
3532
Wstecz